LHV lisas turvalisust Smart-ID-ga internetipanka sisenemisele

LHV internetipangas saab kasutada Smart-ID-d uut moodi: LHV lisas Smart-ID kasutamisele isikutuvastuseks ja maksete kinnitamiseks lisakontrolli, mis suurendab klientide tähelepanu ja turvalisust.

LHV lisas turvalisust Smart-ID-ga internetipanka sisenemisele
LHV lisas turvalisust Smart-ID-ga internetipanka sisenemisele

Kui seni tuli internetipanka sisenemisel Smart-ID puhul sarnaselt Mobiil-ID-ga võrrelda kontrollkoodide samasust Smart-ID rakenduses, siis tänasest tuleb LHV kliendil Smart-ID rakenduses valida enne PIN-koodi sisestamist kolmest väljapakutust õige kontrollkood.

LHV infoturbe juht Tiit Hallas kommenteeris, et muudatus on tehtud, kuna kliendid ei ole alati kontrollkoodide võrdlemisele piisavalt tähelepanu pööranud. „Kuna osad LHV klientidest on seetõttu langenud ka pettuste ohvriks, pidasime vajalikuks kliendi käitumisharjumusi muuta ning panna neid kontrollkoodi tähele panema. Teisisõnu peaksid kliendid kasutama Smart-ID teenust nii, nagu ta algupäraselt mõeldud oli,“ kommenteeris Hallas. „Kuigi allkirjastatud makse puhul vastutab makse õigsuse eest pangaklient, teeme endast oleneva, et vähendada kliendi jaoks riske. Uus lähenemine Smart-ID-le on üks näide sellest,“ lisas Hallas.

Lisaks Smart-ID-le saab LHV internetipanka siseneda ja selles kanalis tehinguid teha ka ID-kaarti, Mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatorit kasutades.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab üle 420 inimese. LHV pangateenuseid kasutab üle 185 000 kliendi ja LHV hallatavatel pensionifondidel on 177 000 aktiivset klienti.

Sinu reaktsioon artiklile?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0