Algas ettevõtluse edendamise konkurss

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitas konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2020”, mis on ühtlasi Eesti eelvooruks Euroopa ettevõtlusauhinna konkursile.

Algas ettevõtluse edendamise konkurss

Osalema on oodatud avaliku-, erasektori ja vabakonna asutused, kes on viimase kahe aasta jooksul oma tegevusega parandanud tingimusi ettevõtluse arenguks mõnes Eesti piirkonnas või kogu riigis.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu sõnul on Eesti ettevõtlusaktiivsus viimastel aastatel kasvanud ning konkursi eesmärk ongi tunnustada neid, kes sellele aktiivsuse suurenemisele ühel või teisel moel kaasa aitavad. „Just ettevõtjate igapäevatöö loob vundamendi tugevale ja arenevale Eestile, kannab märkimisväärset rolli tööhõives ning sotsiaalsetele ja regionaalsetele väljakutsetele vastamises. Ettevõtluskeskkonna edendamisse panustavad väga mitmed erinevad algatused ja organisatsioonid, mis väärivad selle eest ka tunnustust.“

Kutsume ettevõtlust edendanud organisatsioone aktiivselt konkursil osalema ja oma ellu viidud või vähemalt kaks aastat kestnud algatusi laiemalt tutvustama. Välja selgitatakse kuni kaks võitjat, kes esitatakse üleeuroopalisele konkursile „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad“ (European Enterprise Promotion Awards).

Konkursile on oodatud ettevõtlust ja ettevõtluskeskkonda edendavad projektid kokku kuues eri kategoorias: ettevõtlusvaimu edendamine, oskustesse investeerimine, ettevõtluskeskkonna parandamine, ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamine, roheliste turgude ja ressursside kasutamise arengu toetamine ning vastutustundlik ja kaasav ettevõtlus.

Kandideerima on oodatud valitsus- ja omavalitsusasutused koos allasutustega, ettevõtluse tugiorganisatsioonid, haridus- ja noorteorganisatsioonid ning kõik teised institutsioonid, sihtasutused ja mittetulundusühendused, kes on oma tegevusega edendanud ettevõtluskeskkonda. Era- ja kolmandast sektorist oodatakse konkursile algatusi, mille puhul on toimunud koostöö avaliku sektoriga.

Võitjaid tunnustatakse auhinnagalal, samuti on nad oodatud „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad” autasustamistseremooniale novembris Saksamaal ning nende algatust tutvustatakse Euroopa ettevõtlusauhindade veebisaidil. „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad“ on Euroopa Komisjoni poolt korraldatav konkurss, mille eesmärk on välja selgitada ja tunnustada parimaid algatusi, mis on suunatud ettevõtluse edendamisele.

Konkurss toimub sel aastal juba 14. korda. Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud mitmed ettevõtlust arendavad projektid, näiteks ettevõtluskonkurss „Ajujaht“, noortele tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes ja iduettevõtete ideede käivitaja Garage48. Möödunud aastal võitsid ettevõtluse edendaja tiitli e-residentsuse programm ja MTÜ Eesti 2.0 projekt „Suvekool Hüppelaud“.

Projektide esitamise tähtaeg on 10. aprill.

Tingimused

Sinu reaktsioon artiklile?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0